0_Македонија.ПорталДописници МКД

Во Струга работилница на ЦУК за НАТО вежба

Можностите на дел од 15-тината посебни локации одредени како точки за вежбовни активности, со посебен акцент на командната и базата за операции беа дел од дискусијата на денешната работилница на Центарот за управување со кризи во Струга, која е дел од подготовките за финалната конференција на НАТО ЕАДРЦЦ вежбата „Северна Македонија 2021 – НАТО СПС НИКС“, што ќе се одржи во овој град.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close