Дописници МКДОпштество

Во средните училишта во Струга собрани 38 крвни единици

Вкупно 38 единици крв се собрани на денешната крводарителска акција во средните училишта „Нико Нестор“ и „Ибрахим Темо“ во Струга, што ја организираше општинската организација на Црвениот крст.

Back to top button
Close
Close