БалканДописници Свет

Во Србија во првата половина на 2021 за третина е зголемен бројот на смртни случаи

Од почетокот на годината до јуни се родени 28.813 бебиња, што е помалку за 1,7 отсто од истиот период минатата година, или 501 новороденче, се наведува во извештајот на РЗС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close