БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Србија вакцинирани 450.000 лица, а пријавени 850.000 граѓани

Во Србија продолжува масовната вакцинација и досега вакцинирани се 450.000 граѓани, а за имунизација пријавени се 850.000 лица, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close