Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Србија рекорден број на смртни случаи од последици од Ковид-19 на дневно ниво

Во изминатите 24 часа 15.061 граѓанин биле тестирани за новиот коронавирус во Србија, од кои 5.067 биле позитивни, а 38 лица починале, што е досега најмногу смртни случаи за еден ден од почетокот на пандемијата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close