БалканДописници Свет

Во Србија од понеделник постарите основци и средноишколците во училиштата, без нови олеснување на мерките

Во Србија училиштата ќе започнат со работа на 19 април, во кои се вратат учениците од постарите одделенија во основните училишта и средните училишта, изјави денеска епидемиологот и член на кризниот штаб Предраг Кон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close