0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Во Србија може да се вакцинираат и македонски државјани, 73 Македонци се вакцинирале во Врање и Бујановац

Македонските државјани имаат голем интерес за вакцинирање во Србија и досега 73 граѓани од Северна Македонија, кои имаат и српско државјанство, се вакцинирани со кинеската вакцина на „Синофарм“ на пунктот во Врање и Бујановац, а можност за вакцинирање имаат и оние кои немаат српско државјанство, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close