Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Србија досега вакцинирани над 415.000 лица, пристигнаа 40.000 дози од вакцината „ Спутник V“

Во Србија досега се вакцинирани над 415.000 лица, најмногу со кинеската вакцина Синофарм, пристигна првата најавена пратка на 40.000 дози на Спутниковата вакцина, а по денешната седница на Кризниот штаб решено е да нема попуштање на досегашните епидемиолошки мерки, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close