БалканБалкан.Портал

Во Србија 91 новозаразени со коронавирусот

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 91 луѓе со позитивни резултати од тестот за коронавирус, а едно лице починало, со што вкупниот број на смртни случаи се зголеми на 261.

Белград, 21 јуни 2020 (МИА) – Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 91 луѓе со позитивни резултати од тестот за коронавирус, а едно лице починало, со што вкупниот број на смртни случаи се зголеми на 261.

Во последното деноноќие тестирани се 3.269 лица.

Од почетокот на епидемијата, во Србија има вкупно 12.894 заразени, а во моментов се активни 589 случаи од кои 19 пациенти се на респиратор. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close