0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Во Спомен куќата на Петар Поп Арсов во Богомила одбележан 23 Октомври

Општина Чашка во Богомила, во Спомен куќата на Петар Поп Арсов го одбележа 23 октомври Ден на македонската револуционерна борба.

Back to top button
Close
Close