БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во сообраќајна несреќа во близина на Солун предизвикана од криумчар на мигранти загина едно лице

Автомобил во кој се превезувале 12 нелегални мигранти, управувано од 25 годишен странски државјанин, во близина на Солун, удрил во друго возило со резултат животот да го загуби 64 годишен Грк, возач на вториот автомобил, соопштија од грчката полиција, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close