Дописници МКДХроника

Во сообраќајка кај Трговски во Велес едно лице повредено

Во сообраќајна незгода во Велес попладнево во 14:40 минути помеѓу автомобил и мопед, едно лице е повредено.

Велес, 5 март 2020 (МИА) –  Во сообраќајна незгода во Велес попладнево во 14:40 минути  помеѓу автомобил и мопед, едно лице е повредено.

Повредениот со возило на Итна помош е пренесен во ЈЗУ Општа болница од Велес.

Како што информира за МИА,Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес полицијата е на увид на настанот.ад/скс/

 

Back to top button
Close
Close