Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Солун просечно има по шест погреби дневно на починати од Ковид-19

Заменик- градоначалникот на Солун Јоргос Арвалис за информативниот портал „Вориа“, вели дека во просек, во градот има по шест погреби дневно на лица кои ја загубиле битката со коронавирусот, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close