БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Солун до Божиќ нема слободен термин во фризерските салони

Во следните десет дена, односно до Божиќ нема слободен термин во фризерските салони во Солун, вели претседателот на Здружението на бербери и фризери од Солун и околината, Павлос Коловос за радиото на грчката новинска агенција „Практорио ФМ“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close