Дописници СветКултураКултура.Портал

Во Софија отворена Десеттата ноќ на литературата

Во Домот музеј на поетот Пејо Јаворов во Софија денеска започна Десеттата ноќ на литературата, што ја организираат културните центри на странските држави акредитирани во Бугарија за да ја презентираат културата на своите земји. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close