Дописници СветКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Во Софија изложба на македонски уметници

Во Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија денеска во 17 часот ќе биде отворена изложбата „Метакосмија“, составена од слики на македонските уметници Ангелина Спировска и Владо Муковски. Изложбата се состои од околу 20 слики создадени со мешана техника - акрил и смола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close