Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Словенија зголемен број лажни ПЦР-тестови на границата

Словенечката генерална полициска администрација денеска соопшти дека граничната полиција секој ден открива десетици фалсификувани ПЦР-тестови за коронавирусот, кои патниците ги користат за да избегнат карантин при влегувањето во Словенија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close