Балкан

Во Словенија за време на пандемијата зголемен бројот на случаи на насилство врз жени

За време на пандемијата на коронавирусот во Словенија, бројот на случаи на насилство врз жени се зголеми, а за време на првиот бран беа пријавени во полиција 177 случаи на насилство, што е за дури 20 проценти повеќе отколку во истиот период минатата година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close