Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Словенија во јануари е регистриран пораст на бројот на невработени лица

Во Словенија на крајот на јануари биле регистрирани вкупно 91.499 невработени лица, што е за 4,8 проценти повеќе од декември и за 14,6 отсто повеќе во споредба со јануари 2020 година, покажуваат податоците на словенечкиот Завод за статистика

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close