БалканБалкан.Портал

Во Словенија 1.113 новозаразени, се зголемува бројот на пациенти во болниците

Во Словенија, во последните 24 часа се потврдени нови 1.113 случаи на коронавирус, со што вкупниот број заразени достигна 24.063, од кои 15.230 се активни.

Back to top button
Close
Close