Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Словачка повторно ќе биде воведена вонредна состојба

Словачкиот премиер Игор Матович денеска најави дека повторно ќе се воведе вонредна состојба во текот на неделата поради раст на бројот на заразени луѓе со новиот коронавиру

Back to top button
Close
Close