Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во следните три години во Канада ќе дојдат 1,2 милиони имигранти

Канада сака да донесе нови 401.000 постојани жители во 2021 година, 411.000, во 2022 и 421.000 во 2023 година.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close