0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Во следните денови претежно сончево, утринските температури во опаѓање

УХМР најавува дека во следните денови ќе преовладува претежно сончево време со мала до умерена, а на места, особено во северните и источните делови повремено значителна облачност со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close