Останато

Во Скопје за време на викендот Европски куп во традиционално карате

Во СЦ Борис Трајковски (мала сала) во организација на МТКФ, утре и задутре ќе се одржи официјалниот ЕТКФ Европски Куп во традиционално карате за јуниори, кадети и деца во сите поединечни и екипни натпреварувачки дисциплини.

Back to top button
Close
Close