0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Во Скопје во ковид центрите се лекуваат вкупно 702 лица, во другите градови во земјата 998 пациенти

Од Министерството за здравство информираа дека вкупно 702 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, додека во другире градови во земјава се лекуваат вкупно 998 пациенти. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close