0_Македонија.ПорталСкопјеХроникаХроника.Портал

Во Скопје викендот 36 сообраќајки, повредени 20 лица

Возач и двајца сопатници во патнички возила биле тешко повредени во три од вкупно 36  сообраќајни незгоди што изминатиот викенд се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во 14 сообраќајки полесно биле повредени 20 лица, а во 19 била причинета материјална штета.

Back to top button
Close
Close