0_Македонија.ПорталСкопјеХроникаХроника.Портал

Во Скопје вчера санкционирани 253 возачи

Министерството за внатрешни работи во акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден санкционира 253 возачи, меѓу кои 14 за возење без возачка, 12 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 24 за користење мобилен телефон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close