0_Македонија.ПорталОпштествоСкопјеХроникаХроника.Портал

Во Скопје вчера санкционирани 116 возачи

Министерството за внатрешни работи во акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден санкционира 116 возачи, меѓу кои шест за возење без возачка, пет за непрописно престројување, седум мерки за користење на мобилен телефон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close