ХроникаХроника.Портал

Во Скопје вчера 148 сообраќајни прекршоци, 45 санкционирани мотоциклисти

Сообраќајната полиција при Министерството за внатрешни работи вчера изрекла вкупно 148 мерки, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 25, 12 за возење без возачка дозвола и 45 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, информираат од МВР.

Back to top button
Close
Close