0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје санкционирани 36 возачи поради возење со поголема брзина од дозволената, 17 возеле без возачка

Полицијата вчера на подрачјето на град Скопје изрече 181 мерка, од кои 36 за управување со брзина поголема од дозволената, 17 за возење без возачка дозвола, 11 за нерегестрирани и технички неисправни возила, 13 за користење мобилен телефон и пет мерки за поминување на црвено.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close