0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје санкционирани 203 возачи, 58 за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден, во рамки на зајакнатите сообраќајни контроли, Министерството за внатрешни работи соопшти дека на територијата на град Скопје изречени се вкупно 203 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 58 санкции, шест прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли, осум санкции за возачи почетници, 18 санкции за управување без возачка дозвола.

Back to top button
Close
Close