СкопјеХроникаХроника.Портал

Во Скопје санкционирани 173 возачи, од нив 42 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје санкционира 173 возачи, меѓу кои 42 за возење повеќе од дозволената брзина, 12 за возење без возачка дозвола, како и 17 возачи на мотоцикли.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close