ХроникаХроника.Портал

Во Скопје санкционирани 152 возачи, 28 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје санкционира 152 возачи, меѓу кои 28 за возење повеќе од дозволената брзина, осум за возење без возачка дозвола, 21 возачи на мотоцикли.

Back to top button
Close
Close