0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Во Скопје примени нови 23 заболени од Ковид, затворен ковид центарот на Клиниката за гастроентерохепатологија

Во ковид центрите во Скопје во изминатите 24 часа хоспитализирани се 23 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Од утрово поради намален број на пациенти, затворен е ковид центарот на Клиниката за гастроентерохепатологија.

Back to top button
Close
Close