0_Македонија.ПорталОпштество

Во Скопје на инфективните оддели хоспитализирани 251 лице сомнително и потврдено за КОВИД -19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 25 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 251 лице сомнително и потврденио за КОВИД -19 се лекува на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство..

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close