Видео изјаваХроникаХроника.Портал

Во Скопје казни за 122 возачи, 37 за брзо возење

Изречени се вкупно 122 сообраќајни мерки вчера на територијата на град Скопје во рамки на засилените акциски контроли. За возење повеќе од дозволената брзина изречени се 37 казни, шест за возење без возачка дозвола, четири санкции за возачи на  мотоцикли и пет за непочитување на првенство на минување.

Back to top button
Close
Close