ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје казнети 52 возачи за брзо возење

Полицијата денеска во периодот од 7 до 13 часот на подрачјето на Скопје спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што се санкционирани се 52 возачи, информира МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close