0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Во Скопје изречени вкупно 198 мерки, 52 за брзо возење, 12 санкции за користење мобилен телефон

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје биле изречени вкупно 198 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 52 санкции, осум за возење без возачка дозвола, три за нерегистрирани возила.

Back to top button
Close
Close