0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје изречени 140 казни за сообраќајни прекршоци, 41 за брзо возење

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 140 мерки, меѓу кои за возење над дозволената брзина 41 санкција, 15 за возење без возачка дозвола и четири за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Back to top button
Close
Close