МКДХроникаХроника.Портал

Во Скопје изречени 131 казна за сообраќајни прекршоци, 19 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје изречени биле вкупно 131 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 19 санкции, 11 за возење без возачка дозвола, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Back to top button
Close
Close