ХроникаХроника.Портал

Во Скопје изминатите три дена пајакот подигнал 125 возила

Во текот на изминатите три дена во рамки на преземените мерки и активности од страна на СВР Скопје четири возачи се исклучени од сообраќај затоа што управувале возила под дејство на алкохол, друг возач управувал возило без да се стекне со право на управување на моторно возило и едно возило бидејќи било нерегистрирано.

Скопје, 17 февруари 2020 (МИА) – Во текот на изминатите три дена во рамки на преземените мерки и активности од страна на СВР Скопје четири возачи се исклучени од сообраќај затоа што управувале возила под дејство на алкохол, друг возач управувал возило без да се стекне со право на управување на моторно возило и едно возило бидејќи било нерегистрирано.

Од СВР Скопје денеска информираа дека се санкционирани и три возачи поради поминување на крстосница на црвено светло.

Во текот на изминатите денови 125 возила се подигнати со специјално возило „пајак”. цр/рп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close