ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје 528 санкционирани возачи во текот на вчерашниот ден

Вкупно 528 санкции се изречени во текот на вчерашниот ден на територијата на Град Скопје во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, што ги спроведува МВР.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close