ХроникаХроника.Портал

Во Скопје 258 сообраќајни прекршоци, 44 за брзо возење

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 258 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, соопштија денеска од МВР.

Back to top button
Close
Close