СкопјеХроникаХроника.Портал

Во Скопје 247 санкционирани возачи, 106 за брзо возење

На територијата на град Скопје во рамки на засилените сообраќајни контроли вчера изречени се вкупно 247 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 106 санкции.

Back to top button
Close
Close