ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје 236 сообраќајни прекршоци, 83 за брзо возење

На територијата на град Скопје вчера се изречени вкупно 236 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 83 санкции, во рамки на засилените сообраќајни контроли.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close