0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје 232 сообраќајни прекршоци, 34 за брзо возење

На територијата на град Скопје во текот на засилените сообраќајни контроли вчера се изречени вкупно 232 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 34 санкции, 15 за возење без возачка дозвола, четири за технички неисправни возила во јавниот превоз.

Back to top button
Close
Close