ХроникаХроника.Портал

Во Скопје 173 сообраќајни санкции, 78 за брзо возење

На територијата на град Скопје вчера во рамки на засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 173 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 78 санкции.

Back to top button
Close
Close