Видео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје 163 сообраќајни прекршоци, 73 за брзо возење 

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден во рами на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје изрече вкупно 163 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 73 санкции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close