Видео изјаваХроникаХроника.Портал

Во Скопје 153 сообраќајни прекршоци, 61 за брзо возење

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 153 сообраќајни мерки, меѓу кои 61 за возење со брзина поголема од дозволената, пет за возење без возачка дозвола и 10 за некористење сигурносен појас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close