ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје 134 санкционирани возачи, 59 за брзо возење

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 134 сообраќајни мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 59, 15 санкции за возење без возачка дозвола и четири за технички неисправни во јавен превоз.

Back to top button
Close
Close